David na E15 komentuje, kdy se dědí peníze a státní příspěvky z penzijního připojištění a doplňkového penzijního spoření. Problematika je celkem složitá vzhledem k mnoha variantám, ale snažili jsme se dát zjednodušenou formou základní přehled o tom, kdy pozůstalí mají nárok na státní podporu a kdy naopak nemají. Je rozdíl také v tom, kdy je penze již vyplácena a jakou formou. Jsou dokonce i případy, kdy propadnou prostředky penzijní společnosti. Aktivně se můžete zúčastnit facebookové diskuse.
Co v článku nenajdete: „Pokud už probíhá výplata penze, pak musí být z penzijního připojištění vyplácena doživotní penze. Pokud by nebyla stanovena oprávněná osoba, tak zbytek prostředků propadá penzijnímu fondu, stejně jako v případě, kdy by oprávněná osoba nestihla následně penzi vyčerpat. V případě doplňkového penzijního spoření je zůstatek vyplacen jednorázovým vyrovnáním.“
S našimi klienty vždy řešíme, jakou formou ideálně prostředky vyplácet, aby např. nemuseli danit příspěvky zaměstnavatele. V případě potřeby konzultace se můžete obrátit na kteréhokoli poradce naší kanceláře, viz Náš tým.
Publikováno: 29.11.2021
před měsícem
Objevte, jak dětský účet od Partners Banky pomáhá rodičům rozvíjet finanční gramotnost u dětí. Díky funkcím jako úkoly a odměny se děti učí hospodařit s penězi hravou formou. Přečtěte si…
před 2 měsíci
"David Kučera na FinTagu upozorňuje na alarmující stav státního rozpočtu. Ministr Stanjura přiznal, že má v rezervě pouhou jednu miliardu korun, což je v kontextu aktuálních povodní…
před 3 měsíci
David Kučera na iDnes komentuje, že by rodiče měli s výdaji spojenými se začátkem školního roku počítat a ideálně si odkládat peníze stranou již několik měsíců předem. Dále dodává, že pokud…